بلاگ

راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر چیست؟

افزایش طول عمر واشر سرسیلندر

واشر سرسیلندر توانایی تحمل دما و فشار بالایی را دارد. چرا که این قطعه در جایگاهی ایفای نقش می کند که در تماس مستقیم با حرارت و فشار تولید شده در اثر احتراق درون موتور است. مجموعه ای از فاکتورهای فنی و غیرفنی که بایستی توسط دارنده خودرو رعایت شوند، جزء راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر می باشند.

واشر سرسیلندر

راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر چیست؟

واشر سرسیلندر یکی از مهم ترین بخش های موتور خودرو است که هر گونه آسیب دیدگی آن ، اختلال بزرگی در کارکرد موتور خودرو به همراه دارد. بنابراین باید از این قطعه مهم شناخت داشته باشیم و راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر را بدانیم.

مهندسان مکانیک و شرکتهای بزرگ خودرو سازی پس از بیش از یک قرن تحقیقات، تجربه، آزمایش و سعی و خطا، به این نتیجه رسیده اند که بهترین دمای کارکرد موتور خودرو دمایی مابین 850 تا 950 درجه سلسیوس است. پس طراحی تمامی قطعات فلزی و غیرفلزی موتور، طوری است که بتوانند در این بازه دمایی بهترین راندمان را از خود نشان دهند. ضمنا، در زمانهایی که دمای موتور خارج از این محدوده است، بازه دمایی بزرگتری را نیز تحمل کنند و آسیب نبینند.

واشر سرسیلندر روی سر سیلندر

یکی از این قطعات که لازم است طراحی و ساخت آن بسیار دقیق و با کیفیت باشد، واشر سرسیلندر است. چراکه با توجه به مکان قرارگیری ان باید توانایی تحمل دما و فشار بالایی را دارد. این قطعه در جایگاهی ایفای نقش می کند که در تماس مستقیم با حرارت و فشار تولید شده در اثر احتراق درون موتور است.

واشر سرسیلندر چیست و چه وظیفه ای در موتور خودرو بر عهده دارد؟

موتور خودرو یک بلوک یکپارچه نیست بلکه از دو قسمت بدنه موتور و سرسیلندر تشکیل می شود. این دو بلوک به وسیله اتصال فلنج و با تعدای پیچ به هم متصل می شوند تا بدنه موتور تکمیل گردد. اما این اتصال نیاز به یک آب بند یا درزگیر دارد تا فضای خالی بین سیلندر و سرسیلندر کاملا پر شود. چرا که از طرفی فشار ایجاد شده داخل سیلندر نباید به هیچ شکلی از منافذ باز خارج شود و از طرف دیگر مجاری آب و روغنی که در درون بدنه موتور تعبیه شده اند باید بدون درز بر روی هم قرار گرفته و آب بندی شوند. به دلیل اهمیت این قطعه در عملکرد موتور است که باید راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر را فرا بگیریم.

چه عواملی سبب صدمه به واشر سرسیلندر می شوند؟

واشر سرسیلندر قطعه ای است آب بند که برای تحمل فشار و دمای بالا طراحی شده است. اما این تحمل هم حدی دارد. جنس متریال به کار رفته در این قطعه معمولا پنبه نسوز، فولاد، مس و گاها گرافیت است که به شکل یک ماده مرکب (کامپوزیت) ساخته می شود. چنانچه فشار و دمای محیط کاری واشر سرسیلندر، بیش از حد بالا رود، سبب تغییر خاصیت متریال سازنده آن شده که به شکل اعوجاج و تغییر شکل یا دفرمه شدن خود را نشان می دهد.

واشر سرسیلندر آسیب دیده

اگر دمای موتور به حدی بالا رود که متریال واشر سرسیلندر توانایی تحمل آن را نداشته باشد، واشر سرسیلندر آسیب دیده و از کار می افتد. در نتیجه تمامی ساز و کار موتور خودرو مختل شده و ممکن است آسیب های بدتری به آن وارد آید.

چه مشکلاتی باعث داغ شدن بیش از حد موتور می شود؟

این دست عوامل پر شمار هستند. درواقع هر عامل جزئی یا اساسی که عملکرد سیستم روان کاری یا خنک کاری موتور خودرو را دچار اختلال کند، سبب داغ شدن بیش از حد موتور می گردد که یکی از پیامد های آن سوختن یا حداقل آسیب دیدن واشر سرسیلندر است. در صورتی که این عوامل را بشناسیم می توانیم راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر را از طریق برطرف کردن عوامل داغ شدن موتور، اجرا کنیم. در زیر به تعدادی از این عوامل اشاره می کنیم:

نقص در روغن رسانی به قطعات متحرک

هر گونه ایراد در سیستم روان کاری موتور، منجر به تولید حرارت زیاد در موتور می گردد؛ به حدی که گاهی شاید کارکرد صحیح و مناسب سیستم خنک کاری هم نتواند حرارت تولید شده را جبران نماید. لذا لازم است تمام مجراهای روغن، باز و بدون انسداد باشند، پمپ روغن و فیلتر روغن درست عمل کنند و مخزن روغن موتور سالم باشد.

موتور خودرو

عدم تعویض به موقع روغن موتور یا استفاده از روغن موتور نامرغوب

روغن موتور کهنه و نامناسب قدرت روانکاری مطلوب را ندارد و آن طور که باید، اصطکاک بین قطعات را کم نمی کند و باعث تولید حرارت زیاد در موتور خواهد شد.

روغن موتور خودرو

کاهش میزان روغن در موتور

ممکن است به دلیل نشتی یا نقص رینگ های روغنی تعبیه شده در پیستون و سوختن روغن در سیلندر، سطح روغن موتور پایین آمده و روغن کافی برای روان کاری وجود نداشته باشد.

بررسی سطح روغن موتور خودرو

کاهش میزان مایع خنک کننده رادیاتور

سیال استفاده شده در سیستم خنک کاری موتور خودروها معمولا آب و یا مواد شیمیایی محلول در آب هستند. اگر سطح این سیال در رادیاتور کم شود، موتور به خوبی خنک نخواهد شد و خطر آسیب به واشر سرسیلندر وجود دارد.

خرابی یا نقص در ترموستات یا واترپمپ

ترموستات قطعه ای است که در مواقع لازم مسیر آب از رادیاتور به سمت موتور را باز یا بسته می کند. در صورتی که این قطعه خراب شود، احتمال داغ شدن و جوش آوردن موتور وجود دارد. واتر پمپ نقش اصلی را در گردش آب در حول موتور ایفا می کند و در صورت خرابی آن، گردش آب به کلی متوقف شده، موتور جوش می آورد.

ترموستات خودرو

انسداد یا گرفتگی در مسیر سیال خنک کاری

رسوب در رادیاتور یا مجرای آب خنک کاری موتور یا لوله های انتقال آب مشکلی رایج در سیستم های خنک کاری خودرو است که خطر آسیب دیدن واشر سرسیلندر را بالا می برد. گاهی نیز پیچ خوردگی و خم های تند در مسیر لوله ها، آب رسانی به موتور یا رادیاتور را ضعیف می کند و سبب داغ شدن موتور می شود.

نشتی در لوله های انتقال سیال خنک کاری یا در رادیاتور

گاهی ممکن است آب رادیاتور در عرض چند دقیقه یا چند ساعت تخلیه شود و راننده به کلی از آن بی خبر باشد. در این صورت دمای آب باقیمانده در رادیاتور بسیار بالا رفته و تبدیل به بخار اشباع می شود که دیگر قدرت خنک کنندگی موتور را نخواهد داشت.

غلظت بیش از اندازه سیال خنک کننده

 مواد شیمیایی موجود در محلول خنک کننده اگر از حد معینی که توسط شرکت های سازنده خودرو یا تولید کنندگان مواد شیمیایی ذکر شده مشخص شده است، غلیظ تر باشد ممکن است سبب رسوب در مجاری انتقال و گرفتگی آن شود که باعث داغ شدن موتور و آسیب به واشر سرسیلندر می گردد.

محلول ضدیخ خودرو

نرسیدن هوای کافی به رادیاتور

رادیاتور خودرو جایی است که حرارت جذب شده از موتور باید به محیط پس داده شود. ممکن است به خاطر حرکت آرام در ترافیک سنگین حجم هوایی که به رادیاتور برخورد می کند کم شود و یا هوا بسیار گرم باشد  به صورتی که موتور آن طور که باید خنک نشود. دراین صورت پروانه خنک کننده به کار می افتد و سبب گردش هوا در اطراف رادیاتور می شود. در این شرایط چنانچه پروانه تهویه دچار اختلال عملکر د باشد، موتور جوش خواهد آورد و به واشر سرسیلندر صدمه وارد می شود.

برای پیشگیری از داغ شدن بیش از حد موتور خودرو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

با توجه به دلایل داغ شدن موتور، هر اقدامی که مانع از فراهم آمدن شرایط افزایش حرارت موتور می شود، در سلامت موتور خودرو موثر است و جزء راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر به شمار می رود. از این جمله، سرویس به موقع خودرو و تعویض روغن در زمان مناسب می باشد که از طرف کارخانه های سازنده توصیه می شود. نکته دیگر بررسی سطح آب و روغن خودرو قبل از هر بار شروع به حرکت آن است. این مسئله مخصوصا در فصل گرما و در مناطق گرمسیر اهمیت ویژه ای دارد.

بررسی سطح روغن موتور

بهتر است هر سال قبل از شروع فصل گرما، مجاری آب خنک کاری موتور توسط مواد جرم زدا و با فشار آب ، جرم گیری شوند تا حرکت سیال در آنها تسهیل شود. تاسیسات خنک کاری موتور از نظر صحت عملکرد و نبود نشتی توسط تکنسین ماهر بررسی شده و بازدید دوره ای انجام گیرد. هواگیری مسیر خنک کاری موتور نیز حائز اهمیت است. چرا که وجود حباب هوا در این مجاری که معمولا پس از پایین رفتن سطح آب اتفاق می افتد، قابلیت انتقال حرارت بین بدنه موتور و آب را کمتر می کند و می تواند سبب داغ شدن موتور شود.

همچنین خوب است بجای آب، محلول ضدیخ-ضدجوش مناسب که توسط کارخانه خودرو ساز توصیه شده است، با غلظت معین در رادیاتور ریخته شود چرا که این سیال، گرمای ویژه بیشتری از آب دارد و می تواند حرارت بیشتری را منتقل کند. از طرف دیگر بخاطر قابلیت تحمل سرمای زیاد در یخبندان زمستان -بدون یخ زدن- مانع از یخ زدگی و ترکیدگی مجاری آب موتور می شود. البته باید توجه داشت که غلظت بالای این محلول خود می تواند مشکل ساز باشد.

راه های داغ نکردن موتور خودرو

نتیجه گیری

همه آنچه به عنوان راه های فنی پیشگیری از داغ شدن موتور خودرو عنوان شد همگی نقش مستقیم در حفاظت از واشر سرسیلندر دارند و به عنوان راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر شناخته می شوند. 

علاوه بر موارد ذکر شده، هوشیاری و مهارت راننده در رانندگی هم یکی از راهکار های افزایش طول عمر واشر سرسیلندر است. رانندگی در دور موتور بالا به مدت طولانی، استفاده از دنده نامناسب در حین رانندگی، عدم توجه به نشانگرهای مربوط به وضعیت خودرو، شتاب دهی مثبت و منفی به خودرو (سرعت گیری و ترمز گیری) به صورت متناوب، رانندگی در مسیرهای پرترافیک با سرعت بسیار پایین، گاز دادن بی جا به خودرو و نیزعدم توجه به توصیه های کارخانه سازنده خودرو همگی جزء دلایل داغ شدن موتور خودرو و آسیب دیدن واشر سرسیلندر خودرو می باشند و هر اقدامی در جهت رفع این موارد می تواند جزء راهکارهای افزایش طول عمر واشر سرسیلندر قلمداد شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *